KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16937206
nr 1693 7206
Lars Olof Loeld
(f. 1930), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1969, "skog med måne". Olja på duk, uppklistrad, yttermått inklusive ram: 32x26 cm
Lars Olof Loeld, svensk bildkonstnär född 1930 i Vintrosa i Närke.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
4.400 kr
måndag 14 april 2025
kl 18:18:36
4.000 kr
4.200 kr
Lars Olof Loeld
Läs mer om Lars Olof Loeld